Reguliariai pasitikrinti spidometrą būtina. Tikrasis greitis gali būti didesnis, nei atrodo. Statistika rodo, kad dėl greičio viršijimo įvyksta per 30 proc. automobilių avarijų.

atsisiųsti

Vairuotojai dažnai pernelyg pasitiki savo subjektyviu vertinimu ir retai tikrina, kokiu greičiu iš tiesų važiuoja. Naujos kartos automobiliuose vairavimas yra pakankamai patogus, todėl dažnai vairuotojas tiesiog nejaučia tikrojo automobilio greičio. „Labai dažnai suvokiame, kad važiuojame per dideliu greičiu tik pasižiūrėję į spidometrą. Siekdami užtikrinti tinkamą greitį, turime reguliariais intervalais pažiūrėti į spidometrą – lygiai taip pat, kaip nuolat stebime kitus eismo dalyvius kelyje“, – teigia vairavimo mokyklos „Amplius LT“ direktorius.

Pasitikėjimas tik savo subjektyviu vertinimu yra apgaulingas. Ypatingai po ilgesnio vairavimo autostradoje įvažiavus į kelią, kuriame leistinas greitis yra žymiai mažesnis, subjektyvus greičio pojūtis būna iškreiptas. „Vairuotojas, kuris įprato prie monotoniško bei greito vairavimo autostradoje, staiga sumažinęs automobilio greitį dažnai jaučiasi vairuojantis per lėtai. Tuo tarpu tikrasis greitis yra per didelis, todėl ypač pavojingas“, – sako „Amplius LT“ vairavimo mokyklos direktorius.

Siekdami išvystyti geresnį greičio vertinimą turime įvaldyti tam tikrus įpročius – reguliariai palyginti suvokiamą greitį su tikruoju greičiu spidometre. Pasikliauti vien savo subjektyvia nuomone negalima, nes ji būna klaidinga ir gali sukelti liūdnų pasekmių.