Į klausimus atsako Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos

Parduodame ūkio produktus, teikiame). Ar kelių mokestį mes galime mokėti kaip žemės ūkio subjektai?

Kaip žemės ūkio subjektai Jūs galite mokėti tik tuo atveju, jei turite pažymą iš Žemės ūkio ministerijos, kad 50 proc. visų Jūsų pajamų yra iš ūkio.

Ar ne Europos Sąjungos šalyse įregistruotoms transporto priemonių savininkams privalu mokėti kelių mokestį?

Taip, privalu.

Ar reikia mokėti kelių mokestį už transporto priemones su garažiniais arba prekybiniais numeriais, kurios nėra įregistruotos Lietuvoje, o iš užsienio valstybių – išregistruotos?

Transporto priemonėms su laikinaisiais numeriais reikia mokėti kelių mokestį, nes tai – laikinoji registracija.

Ar neplanuojama išasfaltuoti kelio nuo Grigiškių (Vilniaus m.) privačių namų kvartalo, nusidriekusio per mišką ir sodus iki Stirnių. Šis kelias yra lygiagretus automagistralei Vilnius-Kaunas, kuriuo šiuo metu yra vienintelis išvažiavimas iš sodų (esančių šalia automagistralės) į Vilnių. Soduose gyvena daug žmonių, o šis kelias be galo duobėtas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra Lietuvos Respublikos vyriausybės įsteigta įstaiga, organizuojanti bei koordinuojanti valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą bei plėtrą. Kelias nuo Grigiškių iki Stirnių priklauso Trakų rajono savivaldybei.

Kokiais atvejais galima stabdyti eismą?

Viskas priklauso nuo eismo įvykio sudėtingumo. Jei numatoma, kad jo pasekmės bus likviduotos greitai, tada eismą galima ir sustabdyti.

Tačiau, jei eismo įvykio pasekmės bus likviduojamos ilgai, tada vargu ar kas norėtų ilgai stovėti kelyje. Būna įvairių krovinių. Ir tokių, kurie negali ilgai būti kelyje, o turi būti pristatyti greitai.

Todėl, jei yra galimybė, stengiamasi eismo nestabdyti, o nukreipti apylankomis. Miestų gatvėmis, jei jose neapribota transporto priemonių bendroji masė, gali vykti visos transporto priemonės, kurios neviršija leistinos bendrosios masės. Neleisti joms vykti gatvėmis nėra pagrindo. Eismą eismo įvykių metu reguliuoja policija.

 Ar planuojama suremontuoti kelio atkarpą Vilniuje, Antakalnyje, Šilo g. nuo sankryžos su Grybo g., į miško pusę?

Už Vilniaus miesto gatves (jų priežiūrą ir remontą) atsakinga Vilniaus miesto savivaldybė. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta įstaiga, organizuojanti bei koordinuojanti valstybinės reikšmės (magistralinių, krašto bei rajoninių) kelių atkūrimą, priežiūrą bei plėtrą.

Ar pametus kelių mokesčio vinjetę, jos net nespėjus priklijuoti prie automobilio stiklo, yra galimybė pakeisti nauja ar bent jau išduoti patvirtinantį raštą, kad mokestis sumokėtas (yra sąskaita ir kvitas). Įmonė naujos pirkti nesutinka, o man, kaip fiziniam asmeniui, 900 Lt nemaži pinigai…

Pametus kelių mokesčio vinjetę, naujos nemokamai gauti negalite. Vinječių keitimo atvejai aprašyti www.lra.lt/vinjetes (naudotojo mokestis)/vinječių keitimas.

geguže_1

Noriu atkreipti dėmesį į kelio ruožą Klaipėda-Šilutė. Yra tokių kelio vietų, kad mašina liečia dugnus kai važiuoji leidžiamu greičiu. Kokių žadate imtis priemonių?

Patikrinus kelią nenustatyta vietų, kuriose važiuojant leistinu greičiu, būtų liečiamas automobilių dugnas. Jei Jūs žinote konkrečiai kuriose vietose tai yra, prašome informuoti mus. Būsime dėkingi. Jei tai yra dėl greitį mažinančių kalnelių, tai jie yra standartiniai ir automobilių dugno neturėtų siekti (jei važiuojate leistinu greičiu). Jei nesutinkate su mūsų nuomone, galite susisiekti su kelią prižiūrinčia įmone VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ (8 46 412521 arba 8 687 90602 direktoriaus pavaduotojas V. Gružas) ir kartu nuvykti į vietas, kurios Jums važiuojant kelia problemų.

Koks būtų transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio įmokos kodas? Anksčiau jis buvo 7830.

Jokio kodo nėra. Vinječių užsakymas atliekamas internetu: www.keliuvinjetes.lt, pavedimu sumokant į UAB „Degalinių aptarnavimo sistemų“ sąskaitą.

Kada vairuotojas, turėdamas C kategoriją, gali laikyti CE kategoriją?

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra Lietuvos Respublikos vyriausybės įsteigta įstaiga, organizuojanti bei koordinuojanti valstybinės reikšmės magistralinių, krašto bei rajoninių kelių atkūrimą, priežiūrą bei plėtrą. Dėl vairuotojo kategorijų Jums reikėtų kreiptis į VĮ „Regitra“ www.regitra.lt

Užsienyje nusipirkau kombi tipo mikroautobusą, kurį Lietuvoje užregistravo kaip krovininį. Norėčiau perdaryti į keleivinį ar kempingą, kad nereikėtų mokėti kelių mokesčio, tad kur kreiptis dėl automobilio tipo pakeitimo?

Dėl automobilio tipo keitimo Jūs turėtumėte kreiptis arba į VĮ „Regitra“ (www.regitra.lt), arba konsultacijos į artimiausią Techninių apžiūrų centrą (www.tuvlita.lt). Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra Lietuvos Respublikos vyriausybės įsteigta įstaiga, organizuojanti bei koordinuojanti valstybinės reikšmės magistralinių, krašto bei rajoninių kelių atkūrimą, priežiūrą bei plėtrą.

 IMG_0076

Ar gali asmuo, turintis žemės sklypą šalia magistralinio kelio (A2), pasidaryti nuovažą į savo sklypą?

Informuojame, kad magistralinis kelias A2 Vilnius–Panevėžys intensyviai tvarkomas, kad atitiktų automagistralėms keliamus reikalavimus. Pagal Kelių eismo konvencijos 1 ir 25 straipsnius, automagistralė – kelias, kuris nėra skirtas įvažiuoti į šalia esančias teritorijas arba iš jų išvažiuoti. Dėl to pagal kelio techninio reglamento KTR1.01:2008 „Automobilių keliai“ reikalavimus magistraliniuose (AM ir I techninės kategorijos) keliuose sankryžos ir nuovažos kiekvienoje kelio pusėje gali būti įrengiamos ne dažniau kaip kas 5000 metrų.

Ką daryti?! Įvažiuodamas į kiemą, kurio kelio danga labai bloga, be to, vidury jo įskilęs šulinys, pramušiau karterį. Iškviečiau policiją, kuri man pagrasino išrašysianti baudą už pralietus tepalus! Kuo čia dėtas aš, jeigu tokie yra keliai? Kas juos tvarko? Ir kas už tai turėtų atsakyti?

Už miestų gatvių ir kiemų priežiūrą atsakingos miestų savivaldybės. O Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta įstaiga, organizuojanti bei koordinuojanti valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą bei plėtrą.

Gyvenu Riešėje, norėdamas patekti namo, turiu pravažiuot A-14 keliu 4 km kad galėčiau pasukti į kairę. Ar privaloma įsigyti vinjetę?

Taip, šiuo atveju turite įsigyti vinjetę. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje www.lra.lt/vintetes (naudotojo mokestis).