Informacija apie žiemos kelius – viename tinklalapyje www.eismoinfo.lt

 

Suprantamas noras prieš vykstant į kelionę pasmalsauti apie kelių būklę ir eismo sąlygas. Jas galite aptikti tinklalapyje www.eismoinfo.lt

Čia taip pat sužinosite, kokios oro sąlygos ir kokia kelio būklė. Kompiuteryje arba mobiliajame telefone galite pamatyti, kaip kelias atrodo šiuo metu – kameros stovi jau 110 vietų.

Eismo informacijos centro operatoriai galės priimti pranešimus iš vairuotojų ir suteikti jiems informaciją apie eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose.

Eismo informacijos centras dirba kasdien, įskaitant ne darbo (poilsio ir švenčių) dienas, 24 val. per parą.

Nuo šiol galite sužinoti ir gauti naujausią informaciją apie oro ir eismo sąlygas Lietuvos keliuose, susidaryti tinkamiausią maršrutą ir pranešti apie eismo įvykį ar kitas pastabas bet kuriuo metu savo išmaniuoju telefonu, neišlipdami iš automobilio. Aplikaciją galite atsisiųsti nemokamai iš „iPhone“ ir „Android“ programėlėms skirtų parduotuvių.

Norėdami sužinoti arba pranešti apie sudėtingas eismo sąlygas, eismo sutrikimus valstybinės reikšmės keliuose, skambinkite Eismo informacijos centro operatoriams arba kelius prižiūrinčių įmonių žiemos tarnybos budėtojams.

 

Kelių įmonė Žiemos tarnybos budėtojas

Alytaus RK                         tel. (8 315) 56430               mob. tel. (8 686) 83301

Kauno RK                            tel. (8 37) 202253               mob. tel. (8 620) 24949

Klaipėdos RK                     tel. (8 46) 380661               mob. tel. (8 686) 77326

Marijampolės RK             tel. (8 343) 97878               mob. tel. (8 686) 77458

Panevėžio RK                    tel. (8 45) 460359               mob. tel. (8 686) 83784

Šiaulių RK                           tel. (8 41) 520331               mob. tel. (8 687) 54508

Tauragės RK                      tel. (8 446) 62927               mob. tel. (8 614) 97391

Telšių RK                            tel. (8 444) 69243               mob. tel. (8 687) 13857

Utenos RK                          tel. (8 389) 61441               mob. tel. (8 698) 51469

Vilniaus RK                       tel. (8 5) 2152316               mob. tel. (8 688) 75180

Automagistralė               tel. (8 528) 26016               mob. tel. (8 686) 57547

Eismo informacijos       tel. (8 5) 2329677               mob. tel. (8 615) 49300

Centras

 

Galite skambinti ir bendrosios pagalbos telefonu 112

Pastaba. Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kelius prižiūrinčios valstybės įmonės atsako tik už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose, mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Palangos, Druskininkų miestuose už visų gatvių, taip pat ir už tų, kuriomis per šiuos miestus eina valstybinės reikšmės keliai, priežiūrą atsakingos savivaldybės.

 

Vilniaus RK 097Pasiruoškite vairuoti pavojingoje zonoje!

Gerbiami vairuotojai, net ir geriausiai prižiūrimi keliai žiemą būna pavojingesni nei vasarą. Staiga iškritęs sniegas, spustelėjęs šaltukas švarų kelią padaro pavojinga zona. Tad žiemai ruoštis turime drauge. Mūsų ekspertų patarimai.

 

Padangos

Jeigu galite, prieš žiemos sezoną automobilį palikite patikimame autoservise, kur meistrai jį paruoš žiemai. Jums tereiks švariomis rankomis pasirašyti gautą sąskaitą.

Jeigu automobilį žiemai ruošiate pats, tuomet pradėkite nuo padangų. Patikrinkite turimų žieminių padangų protektorių. Rekomenduotina naudoti ne senesnes kaip 5 metų padangas, nes vėliau padangų protektorius kietėja ir tampa ne toks efektyvus.

Išmatuokite protektoriaus gylį. Jis turi būti ne mažesnis kaip 4 milimetrai. Kitaip padanga prilygs vasarinei.

Jeigu nusprendėte įsigyti naujas padangas, nepirkite pačių pigiausių, parduodamų dideliuose prekybos centruose. Pigus daiktas nebus ilgai naudingas – padanga nebus nei efektyvi, nei ilgaamžė. Padangas pasirinkite pagal lyginamųjų testų rezultatus. Visą informaciją galima rasti internete.

Jeigu dažnai važinėjate nebarstytais keliais, geriau naudoti dygliuotas padangas. Mat tikra žieminė padanga yra dygliuota. Visa kita – tik kompromisas. Nepirkite universalių padangų – viskam tinkamų dalykų nebūna.

 

Elektros sistema

Prieš žiemą patikrinkite elektros sistemą – ar ji nepažeista ir gerai izoliuota. Pasirūpinkite akumuliatorių baterija – jeigu ji jau nusilpo, vargsite rytais. Nervų sugadinsite kur kas daugiau nei už 200 litų.

 

Žieminiai skysčiai

Prieš žiemą patikrinkite automobilyje esančius skysčius: ar aušinimo sistemoje pakanka skysčio, ar jo naudojimo laikas ir efektyvumas dar nepasibaigę. Į langų plovimo bakelį įpilkite neužšąlančio skysčio. Pagalvokite, galbūt jau netrukus reikės keisti alyvą, tuomet prieš žiemą neprošal įpilti skystesnės alyvos, kad variklis dirbtų lengviau.

 

Švarūs langai

Prieš šalčius gera proga kruopščiai išvalyti automobilio saloną ir stiklus. Švarūs stiklai pagerins matomumą, o ir važiuoti bus smagiau. Kartu patikrinkite valytuvų šluoteles – gal jas jau reikia keisti.

Visa tai atlikę, pažiūrėkite, ar bagažinėje yra šepetys sniegui valyti ir ledo gremžtuvas.

 

Vilniaus RK 078Vairuotojų daromos klaidos žiemos keliuose

 

Baimė ir prastas psichologinis pasiruošimas

Prasidedant žiemai reikia pakeisti savo vairavimo stilių ir tempą. Visi judesiai turi būti švelnesni, lėtesni, geriau apskaičiuoti.

Daugelis vairuotojų išsigąsta, kai automobilis ima slysti. Nebijokite, žinokite, kad automobilis valdomas ir slidžiame kelyje, ir slydimo metu, tačiau tam reikia pasiruošti.

Žiemos pradžioje privalote išvažiuoti į slidžią aikštelę kartu su labiau patyrusiu vairuotoju ir pasitreniruoti. Negailėkite laiko tokiai treniruotei – kelyje jausitės kur kas geriau.

 

 

 

Pernelyg didelis greitis

Žiemą turite važinėti žiemos režimu, pasirinkdami saugų, žiemišką greitį. Mat tame pačiame kelyje sąlygos gali nuolat keistis – švarų asfaltą gali keisti ledas, sniegas ar vanduo. Mažesnis greitis leis laiku sureaguoti į pasikeitusias kelio sąlygas. Neužmirškite, kad jeigu ant kelio dangos yra sniego, ledo ar vandens, automobilis neturi tiesioginio sukibimo su danga ir labai greitai pradeda slysti.

 

Per mažas atstumas

Daugelis eismo įvykių įvyksta dėl to, kad automobiliai važiuoja pernelyg arti vienas kito. Neapsigaukite manydami, kad atstumas yra pakankamas – visų automobilių stabdymo kelias yra skirtingas: tai priklauso nuo jų svorio, stabdžių sistemos, elektroninių sistemų, padangų efektyvumo ir vairuotojo sugebėjimų. Jeigu prieš jus važiuojantis automobilis turės šiuos pranašumus, jūs tapsite eismo įvykio kaltininku.

 

Netinkamas elgesys posūkiuose

Tiesiame kelyje daugelis mokame vairuoti, o štai posūkiai tampa galvosūkiu, ypač – žiemą. Mat jie visi yra skirtingi. Skiriasi jų staigumas, ilgis, nuolydis ir t. t. Taigi ar gali būti vienas receptas visiems posūkiams? Gali!

Daugelio vairuotojų didžiausia klaida ta, kad jie posūkiuose atlieka per daug veiksmų, mažinančių automobilio stabilumą: jie stabdo, suka vairą, perjunginėja pavaras ar spaudžia akceleratorių. Visus šiuos veiksmus reikia atlikti prieš posūkį.

Taigi, išvydę artėjantį posūkį, pagal šalikelės medžius, stulpus, ženklus nuspėkite, kur kelias sukasi – kairėn ar dešinėn, pabandykite įsivaizduoti, kokio staigumo posūkis jūsų laukia. Tuomet prieš posūkį automobilį pristabdykite, įjunkite žemesnę pavarą ir taip pasiruošę posūkį įveikite automobilį švelniai vairuodami. Jeigu automobilis ima slysti, vairu ir akceleratoriumi mėginkite išlaikyti jį teisinga trajektorija.

Jungti aukštesnę pavarą arba didinti greitį galite tik tuomet, kai matote kelio perspektyvą.

Ir važiuokite smagiai bei saugiai!

 

Kelininkai žiemai yra pasirengę

Kelius prižiūrinčios valstybės įmonės jau pasiruošė artėjantiems valstybinės reikšmės kelių priežiūros žiemą darbams – sukaupta daugiau kaip 40 tūkst. tonų techninės druskos, taip pat 60 tūkst. kubinių metrų smėlio ir druskos mišinio.