KET pažeidimai neturint 2 metu stažo

Pradedant vairuotojui, svarbu suprasti, kad saugumas eismo keliuose yra prioritetinis tikslas. Kai neturite dviejų metų vairavimo stazo, yra keletas dažnų pažeidimų, kuriuos reikia išvengti.

Jei per dvi metus nuo pradedančiųjų vairuotojų išduodamo vairuotojo pažymėjimo išdavimo dienos nepažeista Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kaip numato Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas (toliau – Įstatymas), ir nebuvo sukeltas eismo įvykis, dėl kurio būtų sutrikdyta eismo dalyvio sveikata (išskyrus atvejus, kai eismo įvykis sukeltas esant baudžiamąją atsakomybę šalinančioms aplinkybėms arba aplinkybėms, kai asmuo netraukiamas administracinėn atsakomybėn), tada numatytas papildomas vairuotojų mokymas nebus taikomas.

1. Greičio Viršijimas

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių pažeidimų yra greičio viršijimas. Jauni vairuotojai kartais linkę neįvertinti savo greičio arba nepaisyti kelio ženklų. Norint išvengti šio pažeidimo, svarbu:

Stebėti kelio ženklus: Atkreipkite dėmesį į greičio ribojimus ir juos laikykitės.
Naudoti greičio ribotuvus: Jeigu turite automobilį su greičio ribotuvu, nustatykite jį pagal kelio sąlygas.

2. Neatitinkamas Signalizavimas

Kitas dažnas pazeidimas yra neatsakingas ar netinkamas signalizavimas. Tai gali apimti neįjungtus žibintus arba netinkamai naudojamus žibintus. Norint išvengti šio pažeidimo:

Visada naudokite žibintus: Naudokite dienos šviesas ir veikiančius žibintus, kad kiti vairuotojai galėtų jūsą pastebėti.
Teisingai signalizuokite: Naudojant posūkio signalizaciją, pasirūpinkite, kad būtų aišku jūsų ketinimai.

3. Nepakankamas Atstumas

Kai neturite didelio vairavimo stazo, galite nepakankamai įvertinti atstumą tarp savo automobilio ir kitų transporto priemonių. Rekomendacijos šiam pažeidimui išvengti:

Laikykitės dviejų sekundžių taisyklės: Palikite bent dviejų sekundžių atstumą nuo priešais važiuojančio automobilio, kad būtų galima reaguoti į netikėtus įvykius.

4. Nepakankama Dėmesio Skiriant Kelio Įvykiams

Gyvename sparčiuoju laikotarpiu, o tai reiškia, kad vairuotojai dažnai gali būti nuvargę arba atitrūkę nuo kelio įvykių. Norint išvengti šio pažeidimo:

Laikykitės reikalavimų dėl mobiliojo telefono naudojimo: Nepanaudokite mobilaus telefono vairuodami. Jei būtina atsakyti ar skambinti, sustokite saugioje vietoje.

Apibendrinimas

Pradedant vairuotojui, yra tam tikri pažeidimai, kurių reikėtų išvengti, ypač jei neturite 2 metų vairavimo stazo. Saugus vairavimas yra kiekvieno vairuotojo pareiga, ir į tai verta atkreipti ypatingą dėmesį. Įgyvendinkite šias rekomendacijas, kad išvengtumėte pazeidimų ir užtikrintumėte saugų kelių eismą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *